Nemecko

 
 
 
 

Nemecko 

Ak túžite zmeniť život na malom Slovensku za život na západe, hľadáte ruch, Nemecko vás rado privíta. Takmer tri štvrtina všetkých našich obyvateľov, by sa totiž zmestila len do Berlína, hlavného mesta, ktoré kedysi delil 43 km dlhý múr (v rámci mesta, celková dĺžka "hranice" bola 155 km) na dve časti. Ten je našťastie minulosťou a dnes sa hlavné mesto teší stále väčšej záplave turistov. Je totiž 9x väčšie ako Paríž a len málokto vie, že má viac mostov ako Benátky.

Napriek 81 miliónom obyvateľov je populácia krajiny v úpadku, za posledných 10 rokov klesol počet obyvateľov o 2 milióny. Zaujímavými zákonmi nešetrí, rovnako ako Island, Dánsko (a zopár ďalších európskych aj svetových krajín) existujú oficiálne pravidlá o tom, aké mená môžu rodičia vybrať pre svoje dieťa. Ako Au Pair sa s nimi možno neraz stretnete. Prístupu k cudzincom sa bár nemusíte, po všetkých dejepisných tragédiách, ktoré majú svoj pôvod v Nemecku, sa Berlín snaží otvoriť voči ostatným národnostiam a náboženstvám.  Odvážil sa postaviť budovu, v ktorej sa má nachádzať kresťanský kostol, mešita a synagóga zároveň.

Ak milujete alebo sa túžite učiť nemecký jazyk vedzte, že vás čaká niekoľko výziev. Najdlhšie nemecké slovo má až 79 písmen - Donaudampfschifffahrtselektrizitätenhauptbetriebswerkbauunterbeamtengesellschaft - dokážete rozlúštiť čo znamená? Práve vďaka Au Pair máte šancu spoznať krajinu, naučiť sa stále pomerne veľmi používaný jazyk a spriateliť užiť si všetko, čo nemecká kultúra ponúka. 

 

 
 

Podmienky programu aupair

Čítať viac

Jazykové kurzy

Čítať viac

Praktické informácie

Čítať viac

Cenník

 

Čítať viac