Belgicko praktické informácie

 
 
 
 

Praktické informácie

Ak ste sa už rozhodli, že Belgicko je tým pravým miestom práve pre vás, radi vám ušijeme ponuku priamo na mieru.

Záujemcov, ktorí chcú vycestovať do zahraničia okamžite, zaradíme do zoznamu URGENT Au Pairs, čím zabezpečíme prednostné vybavenie žiadosti. Rovnako tiež existuje možnosť prihlásiť sa programu dlhšiu dobu pred vycestovaním. Aj pre tých, ktorým sa zmení životná situácia, sa vieme flexibilne prispôsobiť.

Ak sa po registrácii rozhodnete vycestovať z krajiny v inom termíne, prípadne potrebujete zmeniť dĺžku pobytu, stačí nám túto informáciu oznámiť.

V prípade, že nechcete cestovať o samote, môžete sa prihlásiť spolu s kamarátkou. Hoci nie je možné garantovať umiestnenie v bezprostrednej blízkosti, Belgicko nie je veľkou krajinou. Rozloha približne 30 000 m2 a vynikajúca dopravná sieť, umožnia zostať s priateľmi rozmiestnenými v iných mestách v kontakte. Výhodou je, že si môžete vybrať mesto, v ktorom chcete byť umiestnený a my urobíme všetko preto, aby sme vám vyhoveli. V praxi však umiestnenie trvá kratšie, ak nemáte konkrétnu požiadavku, výhodou pri požiadavke rýchleho vycestovania je flexibilita.

Spolu s registračným formulárom požadujeme:

  • 1 - 2 osobné fotografie,
  • 2 - 5 fotografií s deťmi, priateľmi alebo rodinou - tieto fotografie sú veľmi dôležité, znamenajú totiž vašu prvú prezentáciu pred rodinou, ktorá hľadá Au pair, preto uvítame aj fotokoláž,
  • lekárske potvrdenie o vašom zdravotnom stave,
  • výpis z registra trestov (stačí ho doručiť pred samotným vycestovaním).

Registráciou ste zvládli prvý úspešný krok, vďaka ktorému vám vieme nájsť rodinu. Po umiestnení vám zašleme akceptačný list od rodiny, zmluvy, potrebné materiály a ponuku letenky, lístkov a poistenia, ktoré v prípade potreby aj priamo sprostredkujeme. Takmer v polovici prípadov hostiteľská rodina čiastočne prispieva na dopravné náklady Au Pair.