Anglicko praktické informácie

 
 
 
 

Prakticke informácie

Ak ste sa už rozhodli, že Anglicko je tým pravým miestom práve pre vás, radi vám ušijeme ponuku priamo na mieru. Záujemcov, ktorí chcú vycestovať do zahraničia okamžite, zaradíme do zoznamu URGENT Au Pairs, čím zabezpečíme prednostné vybavenie žiadosti. Rovnako tiež existuje možnosť prihlásiť sa programu dlhšiu dobu pred vycestovaním. Aj pre tých, ktorým sa zmení životná situácia, sa vieme flexibilne prispôsobiť. Ak sa po registrácii rozhodnete vycestovať z krajiny v inom termíne, prípadne potrebujete zmeniť dĺžku pobytu, stačí nám túto informáciu oznámiť.

Spolu s registračným formulárom požadujeme:

  • - 1 - 2 osobné fotografie,
  • - 2 - 5 fotografií s deťmi, priateľmi alebo rodinou - tieto fotografie sú veľmi dôležité, znamenajú totiž vašu prvú prezentáciu pred rodinou, ktorá hľadá Au pair, preto uvítame aj fotokoláž
  • - lekárske potvrdenie
  • - výpis z registra trestov (stačí ho doručiť pred samotným vycestovaním)

Registráciou ste zvládli prvý úspešný krok, vďaka ktorému vám vieme nájsť rodinu. Po umiestnení vám zašleme akceptačný list od rodiny, zmluvy, potrebné materiály a ponuku letenky, lístkov a poistenia, ktoré v prípade potreby aj priamo sprostredkujeme.

Na čo by ste ale nemali zabudnúť vy, je európsky preukaz zdravotného poistenia (EPZP). Jeho vystavenie na Slovensku trvá maximálne 30 dní a vaša zmluvná zdravotná poisťovňa vám ho vystaví bez poplatkov. Napriek tomu, že sa na vás vďaka EPZP vzťahuje po vycestovaní do zahraničia poistenie podľa podmienok jednotlivých členských štátov EÚ, odporúčame vám komerčné poistenie liečebných nákladov v zahraničí pre prípad spoluúčasti pacienta na poistnej udalosti, poistenie nákladov na prevoz do SR alebo pre prípad ošetrenia v zdravotníckych zariadeniach mimo systému štátneho verejného zdravotného poistenia. Náklady na celoročné poistenie sú približne 94 €, o presných podmienkach a sume vás budeme informovať pred vycestovaním, kedy vám poistenie môžeme aj vystaviť.

Po príchode do Anglicka a Škótska je tiež vhodné sa registrovať u rodinného lekára.